Meszároš pri debute za Boston s gólom, Kings vyhrali 7-krát za sebou

10.03.2014 Celý región

New York 10. marca (TASR) - Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš sa pri jeho debute za Boston Bruins v NHL uviedol gólom a pomohol novým spoluhráčom na ľade Floridy k výhre 5:2. Jeho krajan a kapitán Bruins Zdeno Chára si do štatistík zapísal jednu asistenciu.

Boston poskočil na čelo Východnej konferencie o bod pred Pittsburgh, ten má ale o zápas menej. Pre Meszároša to bol šiesty gól v sezóne. Na ľade strávil 20:36 minúty, a iba Zdeno Chára bol na ňom z domáceho tímu dlhšie (22:54). Bruins vyhrali piaty zápas v sérii.

Chicago bez zraneného slovenského útočníka Mariána Hossu vyhralo v Buffale 2:1. Slovenský center Michal Handzuš zaknihoval jeden strelecký pokus pri vyše 14 minútach na ľade. O tesnej výhre Blackhawks rozhodol kapitán Jonathan Toews v tretej tretine, ktorý sa do listiny strelcov zapísal už v štvrtom zápase za sebou.

Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili na ľade Edmontonu 4:2, ich slovenský krídelník Marián Gáborík sa bodovo nepresadil, počas takmer 20 minútach na ploche dvakrát vystrelil. Kings triumfovali v posledných siedmich zápasoch.

výsledky:

New York Rangers - Detroit 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 6. B. Boyle (J. Moore, D. Moore), 41. Kreider (McDonagh, Stepan), 53. Kreider (Stepan, McDonagh)
Tomáš Tatar odohral 13:51 min a mal tri strely na bránku, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 15:20 min a mal jednu strelu na bránku.

Florida - Boston 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
Góly: 27. Hayes (Bjugstad, Bergenheim), 52. Hayes (Huberdeau) - 30. MESZÁROŠ (R. Smith, P. Bergeron), 48. Krug (Marchand, P. Bergeron), 52. P. Bergeron (L. Eriksson, Söderberg), 53. Iginla (Lucic, CHÁRA), 59. Kelly
Zdeno Chára odohral 22:54 min, mal 1 asistenciu a 2 plusové body, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 20:36 min, strelil 1 gól, mal 6 striel, 1 plusový bod.

Buffalo - Chicago 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 10. Stafford (Conacher, Ennis) - 4. P. Kane (Sharp, Oduya), 42. Toews (Saad, Shaw)
Michal Handzuš (Chicago) odohral 14:31 min a mal 1 strelu

Minnesota - St. Louis 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. Pominville (Parise, R. Suter), 28. Moulson (M. Koivu) - 4. Oshie (Steen, Shattenkirk), 9. Colaiacovo (J. Schwartz, Tarasenko), rozhodujúci sam. nájazd Oshie

Edmonton - Los Angeles 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Góly: 8. T. Hall (Perron, Gagner), 43. Gagner (T. Hall, J. Schultz) - 2. J. Carter (Toffoli), 29. Martinez (Regehr, D. Brown), 31. J. Carter (Kopitar, Vojnov), 36. T. Lewis (J. Carter)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 15:30 min a mal 1 strelu, Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 19:47 min a mal 2 strely.